ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK

Pianista, solista i kameralista, adiunkt w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat, początkowo u p. Elżbiety Saramy, później w PSM II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie mgr Andrzeja Domina. W 2014 ukończył studia pianistyczne na UMFC w klasach fortepianu profesora Piotra Palecznego i kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej. W lutym 2018 roku uzyskał stopień doktora sztuki. Laureat m.in. Grand Prix i wszystkich nagród specjalnych I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach (2015)..

W 2014 roku zadebiutował jako solista z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie; towarzyszyły mu również Polska Orkiestra Młodzieżowa im. Witolda Lutosławskiego, szwajcarska Jugendorchester „Il mosaico”, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Rzeszowska. W ramach własnej działalności pedagogicznej prowadził warsztaty muzyki kameralnej m.in. w Hochschule fur Musik Detmold (Niemcy) oraz w Eesti Muusika-ja Teatriakademia w Tallinie (Estonia), regularnie współpracuje również z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci, prowadząc kursy kameralistyki w ramach warsztatów organizowanych przez Fundusz w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.


(Photo Kinga Karpati)